Kedy ísť na Bali

Bali, kedy vyraziť?

Jednoznačne odporúčame jar alebo jeseň! Dobré počasie, letenky aj ubytovanie sú na tom cenovo lepšie a turistov je menej. Dovolenku na Bali si samozrejme užijete aj v lete či v zime, no rátajte s vyššími cenami (v lete) a občasnými prehánkami (v zime).

Jar a jeseň na Bali

Začiatok jari je priam ideálne obdobie, kedy dovolenkovať na Bali. Začiatkom apríla, keď už ustalo obdobie daždov, je všetko krásne bujné a zelené. Ceny sú prijateľné a vy si v balijskom raji skrátite zimu. V máji a júni je na Bali teplo a sucho, cenytrochu vyššie, no stále sa držia na priemernej úrovni, a všetci sa pripravujú na hlavnú sezónu.

Na jeseň, v septembri a októbri, hlavná turistická sezóna pomaly končí, ostrov je pokojnejší a pretrváva obdobie sucha. Znova ideálny čas na tú pravú dovolenku na Bali! Ak chcete vyraziť trochu neskôr, november je stále dobrá voľba - je teplo a pomer "cena - výkon" je ozaj slušná!

NÁŠ TIP: Zaujímavou skúsenosťou by pre vás (možno) mohol byť - deň ticha Nyepi - väčšinou to vychádza na koniec marca. Mali by ste možnosť zúčastniť sa miestnych osláv a potom si vyskúšali deň ticha.

Leto na Bali

Jún a júl. Napriek tomu, že leto je, štandardne, hlavná turistická sezóna, čo znamená - (výrazne) drahšie letenky a ubytovanie - stále sa teší najväčšej obľube dovolenkárov a to nielen preto, že spadá do obdobia sucha. Koncom augusta ceny začínajú klesať.

Vianoce a Zima

Ako ste mohli predpokladať, Vianoce a Nový rok sú tou najväčšou sezónou, podobne ako v ostatných svetových destináciách. Všetko je o dosť drahšie, počasie nestále - raz je slnečno, inokedy daždivo.

Január a február sú oficiálne považované za obdobie dažďov. Prší ale zväčša v noci, cez deň býva slnečno a bez vetra. Ak vám počasie vyjde, dovolenka na Bali bude, aj v tomto období, skvelým zážitkom! Ceny sú tiež nižšie, teda až na obdobie čínskeho Nového roka.